Financování rekvalifikačních kurzů a docházka do kurzu


FINANCOVÁNÍ

Financování rekvalifikace z VLASTNÍCH ZDROJŮ:

Při financování kurzu z vlastních finančních prostředků lze cenu kurzu rozdělit na měsíční splátky:
- cenu kurzu v rozsahu 300 hod. lze rozdělit na max. 3 měsíční splátky,
- cenu kurzu v rozsahu 600 hod. lze rozdělit na max. 6 měsíčních splátek.
 
Financování rekvalifikace přes ÚŘAD PRÁCE:
Rekvalifikační kurzy je také možno financovat prostřednictví úřadu práce
. V takovém případě musí být uchazeč o rekvalifikační kurz v evidenci úřadu práce. Poté zažádá u příslušného pracovníka o potřebné dokumenty - ŽÁDOST O REKVALIFIKACI, které následně předloží ve vzdělávacím centru k potvrzení termínu a ceny kurzu. Součástí žádosti o rekvalifikaci je buď příslib zaměstnání od budoucího zaměstnavatele, nebo příslib garance od budoucího odpovědného zástupce. Garant - odpovědný zástupce je podnikatel, který v daném oboru (holičství, kadeřnictví) podniká sám na svůj ŽL min. 4 roky. Příslibem garance pro ÚP prohlašuje, že po skončení kurzu bude ochoten za rekvalifikanta ručit (odpovídat za něj) před všemi úřady. Tento garant s Vámi zároveň vyplňuje jednoduchý podnikatelský plán, který je také součástí žádosti o rekvalifikaci. Bez příslibu garance nebo zaměstnání není žádost o rekvalifikaci kompletní. Po podání žádosti o rekvalifikaci svolá ÚP během dvou týdnů komisi a bude jednat o schválení financování kurzu.


NÁSTUP NA KURZ A DOCHÁZKA

Nástup:

Nové kurzy otevíráme vždy v předem vypsaných terrmínech (viz. aktuality). Ve výjmečných případech vypisujeme dodatečné nebo náhradní termíny. Zároveň s vypsanými termíny zveřejňujeme i nejpozdější možné termíny pro podání žádosti o rekvalifikaci, aby ÚP měl dostatek času pro schválení.

Docházka:
Docházka se řídí rámcovým rozvrhem dle zvoleného typu kurzu. Výuka probíhá ve směnném provozu - ranní a odpolední směna. Do kurzů dochází účastník kurzu v případě prezenčního/ denního studia každý den na ranní směnu od 9:00 hod. do 13:00 hod., na odpolední směnu od 13:00 hod. do 18:00 hod. Jeden týden ranní směna, druhý týden odpolední směna. V případě povolení individuálního plánu dochází účastník kurzu na hodiny vždy domluvené s lektorkou dle svých možností s tím, že respektuje směnný provoz.